Türkiye’de yaşayan bizler, pek çok yetenekli zanaatkarın içinde doğduk ve her birinin eşsiz ve geleneksel el yapımı eserlerine gözlerimizi açtık.  30 farklı ülkeyi ziyaret ettikten sonra, dünyada pek çok insanın, Türkiye’deki yerel halkın sessizce ürettiği ve yüzlerce yıldır mükemmelleştirdiği hazinelerden habersiz olduğunu fark ettik.

 

Ülkemizin farklı bölgelerinin; nasıl kendine özgü becerilere ve her bir zanaatkarın; eserlerinin arkasındaki tarih ve bilgi birikimine nasıl sahip olabildikleri düşüncesine hayran kaldık. Bu zanaatkarlar kaliteli ürünler üretmekle kalmayıp, yerel halkın ve küçük işletmelerin güçlenmesi için çalışıyor, tarih ve geleneği sürdürüyorlar; aynı zamanda üretim yöntemleri bakımından çevre dostu olmayı amaçlıyorlar. Müşterilerine daha kaliteli ve daha doğal ürünler verebilmek için yalnızca yerel malzemeler kullanarak maksimum titizlikle çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyduk. Onların tutkularını, kararlılıklarını ve Adil Ticaret’in standartlarını ve prensiplerini bilmeden ne kadar alçakgönüllülükle ona sadık kaldıklarını hayranlıkla izledik. Motivasyonları; satış ya da pazarlamaya bağlı değil, bunların yerine çevre bilgileri ve bu şekilde yapılan üretimin herkes için doğru yol olduğuna olan inançlarıdır.

  

Amacımız, her ürünü uluslararası ve çağdaş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere modernize etmek, bu zanaatkarlarla daha yakından çalışarak bu ürünleri güçlendirmek ve tanıtmaktır. Onlara, gelenek ve yeteneklerini herkese sergileyebilmeleri ve tüm dünyaya ulaşabilmeleri için yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Bu yüzden, Uçak mühendisi, iç mimar, satış yöneticisi ve öğretmen olarak çeşitli deneyimlerimizi ve yeteneklerimizi birleştirerek bu hazineleri dünyayla paylaşabilecek bir şirket yaratmak ve birbirinden değerli zanaatkarlarımıza destek olabilmek için bir araya geldik.

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon